Odszkodowanie z polisy OC samochodu

Pewnego zimowego ranka, jak co dzień Pani Małgorzata jechała do pracy. Mijany przez nią krajobraz wydawał się piękny. Oszronione drzewa i białe pola wyglądały cudownie, również droga była pokryta białym puchem, pod którym był lód. Jazda była wolna ponieważ warunki atmosferyczne nie sprzyjały kierowcom. W połowie trasy prowadzącej Panią Małgosię do celu zdarzył się jednak wypadek. Zderzyła się ona z drugim autem jadącym z naprzeciwka. Kierowca wpadł w poślizg przez co zjechał na przeciwległy pas. Na szczęście nie doszło do groźnego uderzenia ponieważ oba samochody jechały z niewielką prędkością. Jak wyjaśniła później policja kierowca, który spowodował zdarzenie drogowe nie zmienił opon na zimowe. Został oczywiście ukarany mandatem i punktami karnymi.
Tego samego dnia Panią Małgorzatę rozbolała głowa i miała duszności w klatce piersiowej. Postanowiła udać się na SOR w celu wykluczenia poważniejszych urazów. Po badaniach okazało się, że ma zwichnięcie i naderwanie górnego odcinka szyjnego i stłuczone płuca. Lekarz założył kołnierz ortopedyczny i wypisał dwu tygodniowe zwolnienie. Poszkodowana wróciła do domu gdzie przechodziła rekonwalescencję.
Pół roku po zdarzeniu dowiedziała się, że należy jej się odszkodowanie za uszczerbek zdrowotny poniesiony w wyniku zdarzenia. Sama zgłosiła roszczenie do Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy, lecz te odmówiło wypłaty ze względu na znikomy uszczerbek. Pani Małgosia za namową rodziny postanowiła walczyć o swoje i przekazać sprawę Kancelarii Prawnej, która w profesjonalny sposób odwołała się od wcześniejszej decyzji, uwzględniając również uszczerbek psychiczny klientki oraz utracone dochody. Zadośćuczynienie te zostało wypłacone na drodze polubownej, przez co klienta nie poniosła żadnych kosztów.
Jeżeli miałeś podobny wypadek i nie wiesz co dalej zrobić odwiedź stronę kancelariaomega.pl/odszkodowania-warszawa/ poświęconą w tematyce odszkodowań powypadkowych i dowiedz się jakie masz prawa. Pamiętaj to jeśli jesteś poszkodowany w wypadku to zawsze walcz o swoje pieniądze!